Hraběnka

Hraběnka

MKS Tachov pořádá zájezd na divadelní představení do Divadla Palace

  • odjezd: 26.2. * 11.00 hod. * z autobusového nádraží,
  • čas návratu: podle délky představení (135 min.) a dopravní situaci.
  • Cena vstupenky: 599-Kč / řada 2 – 8. 
  • Doprava: autobusem 400 Kč Tc - Praha - Tc.

HRABĚNKA
Divadelní adaptace: Ivan Hubač * Režie: Petr Hruška * Hudba: Vladimír Strnad

Hrají: Hraběnka Eliška Balzerová, Alois, její komorník David Novotný, Eva, její komorná Martina Delišová, Mařka, její kuchařka Kateřina Holánová, Správce, Evin manžel Michal Novotný / Martin Pechlát, Předseda MNV Miroslav Etzler, Jarmila, Aloisova manželka Eva Kodešová, Vedoucí, Jarmilin milenec Richard Trsťan, Krása, hoteliér Dušan Sitek, Kostelník Rudolf Stärz / Karel Vlček, Příslušník, kostelníkův syn Mirek Sabadin, Mladík Václav Liška / Zbigniew Kalina

Termín:začátek sobota 26. únor 2022 od 11.00 hod
konec sobota 26. únor 2022 do 20.00 hod
Typ události:Představení
Vstupné:1000
vstupné a doprava
Kde:Městské kulturní středisko Tachov náměstí Republiky 85, Tachov 34701
GPS: 49.79497910N, 12.63298607E
Kontakt:tel: 774744817
email: wankova@mkstc.cz
Oficiální web:
Ke stažení:

Děj:

Píše se rok 1958. Na svůj znárodněný zámek, do rodného městečka se přes soudní zákaz vrací Elizabeth Anna Marie, hraběnka z Lansdorfu a ze Scheinbergu, nyní domácí dělnice Lansdorfová, aby zde oslavila své 70. narozeniny. Je protivná, urputná, nesnesitelná, dojemná, velkorysá, vtipná, ironická i sebeironická, sarkasticky sžíravá, ale především moudrá, noblesní, s nebývalou schopností nadhledu. Při realizaci svého plánu pomáhají bývalí zaměstnanci, v čele s komorníkem Aloisem, a to i navzdory neustálé hrozbě ze strany režimu. Vrcholem inscenace jsou brilantní, vtipné dialogy Hraběnky a komorníka Aloise, v nichž se naplno zaskví sofistikované herectví Elišky Balzerové a Davida Novotného. Jeden z největších českých dramatiků a scénáristů 20. století, Jiří Hubač, je autorem svérázné filmové komedie o síle lidského charakteru, o velikosti a nezdolnosti Člověka v soukolí Velkých dějin.

Buďte informováni

Chcete mít nejnovější informace o tom co se děje? Nevíte kam za kulturou?
Registrujte se, my vás budeme informovat.

Stiskem tlačítka „Registrovat" souhlasíte s Podmínkami ochrany osobních údajů.

V případě potřeby se na nás obraťte prostřednictvím emailu: infocentrum@mkstc.cz nebo telefonu: +420 374 630 001

© 2015 Městské kulturní středisko Tachov, realizaci a provoz zajišťuje KETNET s.r.o. (www stránky, internetové obchody, webové prezentace). Provozováno a hostováno na redakčním systému MODEli:na (www.cms-modelina.cz). Veškerý obsah je majetkem Městské kulturní středisko Tachov, jakékoliv kopírování a šíření obsahu webu je bez předchozí domluvy přísně zakázáno.