47 andělsky rozeznělých strun

47 andělsky rozeznělých strun

Koncert Kataríny Ševčíkové

,,Kdo chce pochopit hudbu, nepotřebuje ani tak sluch, jako srdce." Katarína Ševčíková

Hraje na nástroj renomované italské značky Salvi harp.

Prodej a rezervace vstupenek od 28. 9. 2022 (info: maroszova@mkstc.cz)

 

"Hudba je řeč andělů. Rozechvívá naše srdce a v hlubokém pohnutí nám dává zažít to, o čem slova ani netuší."
Na koncertě zazní v podaní harfistky Kataríny Ševčíkové skladby z klasické hudby od renesance přes baroko až po hudbu 21. století ,filmové balady , vánoční písně v úpravě pro sólo harfu a také vlastní tvorba interpretky.


Termín:začátek neděle 04. prosinec 2022 od 17.00 hod
konec neděle 04. prosinec 2022 do 18.00 hod
Typ události:Koncert
Vstupné:100
150 na místě
Kde:Tachovský zámek Rokycanova 1, Tachov 34701
GPS: 49.79510498N, 12.63129520E
Kontakt:tel: 373 700 893
email: info@tachovskyzamek.cz
Oficiální web:

Harfa je jeden z nejstarších hudebních nástrojů vůbec a pravě o její historii a také způsobu hraní se dovíte v průběhu koncertu hodně zajímavých informaci.

Katarína Ševčíková patří mezi vyhledávané harfistky nejen v České republice a na Slovensku, ale svou brilantní hrou, technickými znalostmi a šarmem okouzlila nadšené posluchače královského nástroje i v jiných zemích jako jsou Švýcarsko, Německo, Rakousko, Skandinávie, kde pravidelně vystupuje. Věnuje se především sólové hře a již pravidelně několik let ročně doprovází tóny harfy více jako 400 akcí, koncertů, gala večerů, privátních eventů. Věnuje se také i produkci relaxačního charakteru a muzikoterapii v lázeňských městech pro pohlazení těla i duše hudbou. Interpretuje nejen tvorbu klasické hudby různých období, ale také hudbu jiných žánrů (pop, folk, jazz a také filmovou hudbu v úpravě pro harfu).

Kromě sólových koncertů také vystupuje i v komorních sestavách a spolupracuje s řadou hudebníků. Stala se tak za posledních deset let jednou z nejvyhledávanějších harfistek ve všech hudebních žánrech a také světa showbusinessu. Tónem a koncertem její královské harfy jsou každoročně velice elegantně a důstojně zahajované i různé prestižní akce a slavnostní příležitosti nejenom u nás ale i v zahraničí.

Na mé životní cestě mě doprovází dvě velké vášně.
Jednou z nich je hudba a hudební nástroj harfa, která je neustále se mnou a přes kterou mohu tvořit, realizovat se, a především rozdávat Vám všem pohlazení, krásu a radost přes velký Boží dar, který nám všem hudebníkům byl svěřený do rukou , ale také denně procházet novými zkušenostmi, učením a zkouškami.

Ano, tím Božím darem a nástrojem je hudba, která dobíjí pozitivní energii, motivuje a díky ní se také dají odblokovat nejhlubší vnitřní emoce a propojí nás s nejhlubší vlastní komnatou a tou je naše lidská duše.

Moji druhou velikou Vášni byl vždy zájem o lidská srdce, psychiku a především duši....
Kdo chce pochopit hudbu, nepotřebuje ani tak sluch, jako srdce, říká harfistka Katarína Ševčíková....

Buďte informováni

Chcete mít nejnovější informace o tom co se děje? Nevíte kam za kulturou?
Registrujte se, my vás budeme informovat.

Stiskem tlačítka „Registrovat" souhlasíte s Podmínkami ochrany osobních údajů.

V případě potřeby se na nás obraťte prostřednictvím emailu: infocentrum@mkstc.cz nebo telefonu: +420 374 630 001

© 2015 Městské kulturní středisko Tachov, realizaci a provoz zajišťuje KETNET s.r.o. (www stránky, internetové obchody, webové prezentace). Provozováno a hostováno na redakčním systému MODEli:na (www.cms-modelina.cz). Veškerý obsah je majetkem Městské kulturní středisko Tachov, jakékoliv kopírování a šíření obsahu webu je bez předchozí domluvy přísně zakázáno.