ARCHIV * Jízdárna Světce - koncerty 2001-2021

KONCERTY POŘÁDANÉ MKS TACHOV V LETECH 2001-2021

JÍZDÁRNA VE SVĚTCÍCH U TACHOVA

KONCERTY 2001-2021

JÍZDÁRNA VE SVĚTCÍCH U TACHOVA

2001 „ JÍZDÁRNA ZNOVU OŽÍVÁ"
6. 10. 2001 Západočeský symfonický orchestr /Mariánské Lázně/
Tachovský dětský sbor + Tachovský ženský sbor - dirigent Františka Drse

2002 „JÍZDÁRNA OPĚT OŽÍVÁ"
22. 04.2002 DOM orchestr ZUŠ Tachov + TDS pěvecký soubor + Zámečtí dudáci z Tachova
23. 06.2002 Komorní sbor Tachov + Mužský sbor z Baranu (SRN)
07. 07.2002 Česko – německý komorní orchestr Domažlice – Furth im Wald
15. 09.2002 Soubor pražských trubačů, um. vedoucí Josef Švejkovský

„DVEŘE JÍZDÁRNY DOKOŘÁN"
letní hudební festival

2003 I.
17.05.2003 výroční koncert TDS – 30 let
22.06.2003 Andante Cornissimo – pozounový soubor
04.07.2003 Brian Wright – loutna (VB), Jarmila Chaloupková – zpěv
29.08.2003 Nová komorní harmonie – barokní evergreeny
13.09.2003 Den evropského dědictví Výstava tachovských výtvarníků
+ vystoupením Tachovských zájmových souborů
14.09.2003 Světem operety a muzikálu

2004 II.
02.05.2004 Evropo, dobrý den - vstup do EU
koncert tachovských a spřátelených německých souborů u příležitosti vstupu ČR do Evropské unie
27.06.2004 Roberto Sterba – tenor (USA), Miloslav Klaus – kytara
31.07.2004 Hampshire Youth County Orchestra (VB)
19.08.2004 Česko – německý divadelní večer v rámci Tachovských historických slavností
„Tachov v bájích a pověstech"
„Dlouhý, široký a bystrozraký" – pohádka
„C. a K. železniční příhody" – komedie
„Jan Hus – cesta do plamenů" - hra o osudech českého reformátora
29.08.2004 Ealing Youth Orchestra (VB)
12.09.2004 Baarova orchestra, Lenka Baarova – flétna, Jan Niederle – dirigent
18.09.2004 Den evropského dědictví - výstava + přehlídka zájmových souborů

2005 III.
26.06.2005 Spirituál kvintet
03.07.2005 Cascade Youth Symphony Orchestra (USA)
28.08.2005 Kingston Youth Concert Band and Big Band (VB)
17.09.2005 Den evropského dědictví - výstava + přehlídka zájmových souborů
18.09.2005 Písecký komorní orchestr + Tachovský dětský sbor
27.11.2005 Podzimní setkání turistů Plzeňského kraje

2006 IV.
18.06.2006 Hradišťan
09.07.2006 Cambridge University Symphony Orchestra
17.08.2006 Národní mládežnický pěvecký sbor (VB)
18.08.2006 Česko – německý divadelní večer v rámci Tachovských historických slavností
„Co v kronikách nenajdete" – uvedena dramatizace románu J. Haška „Dobrý voják Švejk"
16.09.2006 Den evropského dědictví - výstava + přehlídka zájmových souborů
17.09.2006 Plzeňská filharmonie, Debashish Chaudhuri – dirigent (Indie)

2007 V.
24.06.2007 Pavel Šporcl – housle, Daniel Hůlka – zpěv, Lubomír Brabec – kytara
08.07.2007 Brighton and Hove Music Service /VB/
24.07.2007 Oxforshire County Youth Orchestra /VB/
05.08.2007 The National Youth Wind Orchestra of Greet Britain /VB/
09.09.2007 Vivaldi Orchestra Praga, Václav Návrat – barokní housle

2008 VI.
15.06.2008 Lucie Bílá a Petr Malásek /el.varhany/
13.07.2008 Orchestr Atlantis /ČR/
27.07.2008 Grampian Concert Orchestra /VB-Skotsko/
24.08.2008 sólisté Národního divadla Praha – árie z opery Rusalka
21.09.2008 Plzeňská filharmonie, Koji Kawamoto – dirigent /Japonsko/

2009 VII.
14.06.2009 Václav Hudeček
Barocco Sempre Giovane
12.07.2009 sólisté Národního divadla Praha - Árie z opery Prodaná nevěsta
26.07.2009 Liverpool Music School Youth Orchestra /VB/
23.08.2009 České saxofonové kvarteto a David Eben
taneční mistr „Step Dance" Miroslav Saidl
"Hosté a pětice saxofonů rozezní Jízdárnu "
13.09.2009 Originaler Prager Salon Orchester „Operetní revue"
19.08.2009 Den evropského dědictví

2010 VIII.
13.06.2010 Jim Ferguson „Mr. Soul" taneční skupina Evil dance Company /USA , Praha/
04.07.2010 Flintshire Music Service - dechový a smyčcová orchestr, pěvecký soubor /VB/
25.07.2010 operní pěvci Národního divadla Praha – árie z opery La Traviata
22.08.2010 Petr Vacek, plzeňský rodák a jeho hosté/akordeon, housle, viola/
+ výstava květin ZOČZS „Šmoulinky" Pernolec
12.09.2010 Scholla Gregoriana Pragensis /ČR/
18.09. 2010 Den Evropského dědictví

2011 IX.
150 LET JÍZDÁRNY VE SVĚTCÍCH U TACHOVA (1861-2011)
5.6.2011 „ONDŘEJ HAVELKA A JEHO MELODY MAKERS"„Písně krásné až k nesnešení"
26.6.2011 „Tachovský dětský sbor"a hosté /oslava životního jubilea sbormistra J. Brabence/
17.7.2011 „CORNI DI EGRA"Česko-německý soubor loveckých hornů 16.7 – 17.7.
Výstava ak. mal.„Václava Nasvětila"
21.8.2011 „Felix Slováček"klavírní doprovod: Boris Krajný
20.8 – 21.8. Výstava ZOČZS „ŠMOULINKY" Pernolec
11.9.2011 „recitál Martiny Kociánové"doprovod: smyčcový kvartet Plzeňské filharmonie
„Od opery k muzikálu"

2012 X.
10. 06. 2012 „Orchestr Václava Hybše" a jeho hosté
01. 07. 2012 „Verner Collegium" profesionální komorní soubor
29. 07. 2012 „Hallé Youth orchestr" (Manchester, VB)
dirigent: Andrew Gourlay sólista (housle) – Ciaran McCabe
24. 08. 2012 „MISTR HUS" - divadlo AQUALUNG režie • Ondřej Lážnovský
02. 09. 2012 „Carmen" – zkrácená verze opery G. Bizeta Barbora Polášková
- sólistka opery Moravského divadla Olomouc, op. pěvci ND Praha, klavírní doprovod prof. Z. Friesl
1. 9. 2012 - 2. 9. 2012 Výstava květin ZO Českého svazu zahrádkářů „Šmoulinky"
**
15.-16. 09. 2012 Dny Evropského dědictví, koncert DO Štramberk

2013 XI.
02.06. 15,00 hod. „Laďa Kerndl & Big Band CL" swingový a jazzový orchestr
23.06. 15,00 hod. Jaroslav Svěcený a Ladislava Horáka/akordeon/
„HOUSLE A AKORDEON V RYTMU TANGA"
tanečníci Petr Valečka a Dita Holubová z taneční školy Koloseum Dance Team Plzeň
07.07. 15,00 hod. „Brighton Youth Orchestra" dirigent: Andy Sherwood
28.07. 15,00 hod. „Buckinghamshire Youth Orchestra" dirigent: Ian Hooker
01.09. 15,00 hod. „Dechový orchestr mladých" Tachov dirigent: Josef Kadlec
**
9. 2013 Dny Evropského dědictví - Výstava neprofesionálních výtvarníků
12. 2013 Adventní koncert Čerchovan a Musica Tusca Domažlice

2014 XII.
01.06. 2014 "Jiří Stivín a smyčcové kvarteto Beladona Quartet"
22.06. 2014 "Vivat Flamenco" Edita Adlerová; La Magia del Flamenco - hud.skupina; Lola Karpenko - tanec /Běl/
20.07. 2014 "České hudební baroko" Adam Viktora a Ensemble Inégal
03.08. 2014 "Tři tenoři" Josef Brindzák, Juraj Nociar, Miloš Guth a Marie Erlebachové- klavír
07.09. 2014 "Vltava" Felix Slováček ml. - klarinet a Kateřina Englichová - harfa
**
13.09. 2014 Dny Evropského dědictví
9.2014 Dny Evropského dědictví - Výstava neprofesionálních výtvarníků
21. 12. 2014 Adventní koncert Čerchovan a Musica Tusca Domažlice

2015 XIII.
14.06. 2015 "Funiculi, funicula" Štefan Margita a Komorní orchestr Quattro dirigent: Marek Štilec
06.07. 2015 "Česká píseň" Pěvecký sbor Česká píseň, Plzeň
24.-25.07. 2015 "Costanza e Fortezza" Královská barokní opera; orchestr: Musica Florea a solisté
09.08. 2015 "HALLO Ragtimes" Ragtimes trio Ondřeje Kvity;
"Klobouková párty CocoChanel"výstava klobouků Model Praha
06.09. 2015 "Serenáda dechových nástrojů" Vilém Veverka & PhilHarmonia Octet
výstava fotografií Viléma Veverky
9. 2015 Dny Evropského dědictví - Výstava neprofesionálních výtvarníků
20. 12. 2015 Adventní koncert Čerchovan a Musica Tusca Domažlice

2016 XIV.
12.6.2016 Gabriela Demeterová a Collegium GD *
26.6.2016 Dechový orchestr mladých" při ZUŠ Tachov a hosté Stadtkapelle Neustadt a.d. Waldnaab
10.7.2016 Glasgow Orchestral Society a The Rebels Pipers skotské dudy
21.8.2016 "Operety tancem i zpěvem"
Pražský salonní orchestr , op. pěvkyně Sommerová a Prouzová
Koloseum Dance Team Plzeň Petr valečka a Irena Kůstková
4.9.2016 Boni Pueri a komorní orchestr Quattro
13.9.2016 Dny Evropského dědictví - Výstava neprofesionálních výtvarníků
18. 12. 2016 Adventní koncert Čerchovan a Musica Tusca Domažlice

2017 XV.
11. 6. Galakoncert Evy Urbanové & Moravské klavírní trio
25. 6. Zaide * Wolfgang Amadeus Mozart
Orchestr Pražské konzervatoře a renomovaní operní pěvci
23. 7. Oxfordhire County Youth Orchestra, VB; The Prague Concert Co.
20. 8. Corni di Egra a Oberfälzer Parforce Hornbläsern, SRN
10. 9. Ondráš, Vojenský umělecký soubor, Brno
16. 9. Dny evropského kulturního dědictví
22. -25. 9. Regionální výstava českých a bavorských zahrádkářů
17. 12. Adventní koncert Linha Singers a Jan Šťastný

2018 XVI.

Mimořádný koncert k zahájení turistické sezóny 13. 5. Cimbálová muzika Milana Broučka
27. 05. Dagmar Pecková a Spirituál Kvintet
24. 06. Západočeský symfonický orchestr Mariánské Lázně * Romantický fagot
15. 07. Principals & Ensemble Hartig * A. Vivaldi, barokní tanec v dobových kostýmech
26. 08. Viva Musica! Viva Opera! * Andrei Gerasimov (Rus), Oleg Korotkov (Rus), Kseniya Suprunovich (Běl),
Rurac Irina (Rum), Pavel Katsiushyn (Běl) + klavírní doprovod
Árie světových oper a operet
02. 09. Sestry Havelkovy & septet & Zig Zag tap swing * 100. let založení Československé republiky r. 1918
módní přehlídka dobových oděvů Vlaďky Dobíšové

2019  XVII. 

26. 05. * Gabriela Beňačková & Jakub Pustina klavírní doprovod Mgr. Marta Vašková
23. 06. * Crystal Monee Hall (USA) * soul-gospel band
14. 07. * Yolo kvartet ,,Netradiční Vivaldi, Haendel, Corelli - barokní Beatles" (Západočeské baroko) pod čestnou záštitou J. E. Libora Sečky, velvyslance ČR ve Spojeném království VB a Severního Irska, záštita exkluzivně pro Agenturu Andante. 25. 08. * Pěvecký soubor Bonifantes

08. 09. * Pavel Šporcl & Gipsy Way Ensemble
housle cimbálová kapela
Adventní dvojkoncert Lucie Bílá & Bílé vánoce II

2020 XVIII.

02. 07. * ENSEMBLE INÉGAL A ADAM VIKTORA & Michnova loutna česká.
23. 08. * Pražský komorní balet & Filarmonietta Praga & Pavel Šporcl & Naoki SATO – flétna (Japonsko)
dirigent: Jiří Havlík
06. 09 & Jakub Pustina & Jaroslav Dvorský & Marta Vašková (výstava obrazů J. Dvorského)

KONCERTY: 31.5. (La Gioia & Simple Lounge Quartet); 14.6. (DOM Tachov & Tremolo Třemošná); Mimořádný 19. 07. Midwest Philharmonic Orchestra (ag. TPCC s.r.o. J.Tregellase) * Adventní koncert 22. 12. Plzeňský Mls - zrušen

  • ZRUŠENY z důvodu vládních opatření (Covid19)

*******

2021 XIX.

Zahajovací koncert 30. 05. * 15 hod.
Jaroslav Svěcený & Ciganski Diabli
***
II. koncert 20. 06. * 15 hod.
InSpiral Dance Company & Poitín (irský tanec)
***
III. koncert 11. 07. * 15 hod.
Musica Florea
Západočeské baroko
***
mimořádný koncert 29. 07. * 15 hod.
ag. Tregellas (zahraniční symfonický orchestr)
***
IV. koncert 29. 08. * 15 hod.
Radka Fišarová ,,Bonjour Paris"
***
Závěrečný koncert 12. 09. * 15 hod.
La Gioia

Dveře jízdárny dokořán 2003-2021

V případě potřeby se na nás obraťte prostřednictvím emailu: infocentrum@mkstc.cz nebo telefonu: +420 374 630 001

© 2015 Městské kulturní středisko Tachov, realizaci a provoz zajišťuje KETNET s.r.o. (www stránky, internetové obchody, webové prezentace). Provozováno a hostováno na redakčním systému MODEli:na (www.cms-modelina.cz). Veškerý obsah je majetkem Městské kulturní středisko Tachov, jakékoliv kopírování a šíření obsahu webu je bez předchozí domluvy přísně zakázáno.